JakVen.cz - nová řada originálních únikových her

Často kladené otázky

Co je úniková hra?

Čtete rádi knihy? Máte rádi dobrý film? Jeden takový originální příběh jsme pro vás připravili a můžete se ocitnout přímo v hlavní roli. Když se řekne: „Jde o to, aby se skupina dostala z uzavřeného prostoru“, zní to jako pěkná nuda. Opak je ale pravdou. Na tom, aby byla hra zábavná, jsme si dali vážně záležet. A podle reakcí našich návštěvníků se to opravdu vydařilo.

Co vás čeká po příchodu?

Na hru je lepší přijít cca 15 minut před začátkem. Pokud nepřijdete všichni najednou, můžete se scházet i postupně, máme u nás malou recepci s občerstvením. Už ve dveřích se vás ujme náš roommaster Honza, který vás uvede. Z recepce se přesunete do úvodní místnosti, kde se dozvíte první části našeho příběhu. Vaše hra začíná ve chvíli, kdy se za vámi zavřou dveře a v zámku zašramotí klíč. Odteď je už vše jen na vás.

Jak se hraje?

Dobrá komunikace je základ. Začnete prohledáním prostoru, ve kterém se nacházíte. Předměty, které najdete, ve většině případů slouží k dalšímu postupu (předmětů, které ve hře nevyužijete je u nás naprosté minimum, a slouží především k dokreslení atmosféry). Postupně se tak budete dostávat do dalších místností vstříc k cíli a úniku. Celou dobu vás bude provázet příběh, jehož části se vám postupně odkrývají.

Jaká je obtížnost?

Hra je nastavena tak, aby si dobře zahráli i hráči, kteří nemají s únikovými hrami žádné zkušenosti. Samozřejmě jde hru udělat těžkou, ale hraní má být především zábava a to by asi při vysoké obtížnosti moc nebyla. Jsme tedy připraveni vám kdykoli poradit, náš zkušený roommaster už dobře ví, jestli při vašem tempu hru stihnete dohrát a rád popostrčí a napomůže. I naším přáním je, abyste hru dohráli a příběh si užili naplno až do konce.

Čím jsme jiní?

Od začátku nás táhla velká snaha se odlišit, a tak jsme naši hru pojali hodně interaktivně. Budou vás provázet jak obrazové, tak zvukové efekty. Na video sekvencích se podíleli skuteční herci. Pro umocnění dojmu jsme využili filmové triky, prostorový zvuk i velkoplošné videoprojekce. Další naší silnou zbraní je výborný příběh psaný přímo pro dané prostory a koncipovaný jako seriál na pokračování, což je koncept v České republice zatím ojedinělý. Samozřejmě má náš příběh ucelený děj od začátku až do konce. Na jeho konci ale bude stavět náš další díl, který zatím připravujeme. Máte se u nás zkrátka na co těšit.

Občerstvení

Během hry je dovoleno jíst i pít. Můžete si tak do hry vzít třeba pivo, kávu, vodu či energetický nápoj. Občerstvení je u nás k dispozici.

Jak fungují herní mechanizmy?

Většina únikových her je založena na skrytých klíčích a zámcích. Touto cestou jsme ale úplně jít nechtěli, a tak jsme část zámků a klíčů vyměnili za lidmi tolik oblíbené technické hračky. Nebudete tak hledat jen klíče, ale spíš přemýšlet, jak dané zařízení spustit, otevřít či jinak přelstít.

Budu se bát?

Udělat hru strašidelnou nebyl náš cíl. Nicméně prostředí masny ze sedmdesátých let na někoho trošku strašidelně působí. A koncept hry k tomu také trochu svádí. Například: Pokud stisknete tlačítko a otevřou se za vámi dveře, můžete se leknout. To je dost individuální, ale strašit jsme nechtěli. Rovněž se nemusíte bát nevkusností, které by v masně leckdo čekal. Žádné kusy masa ani povalující se tlející ostatky a krev. Nic takového u nás nečekejte. Pouze vkusná zábava. Hra se dá bez újmy absolvovat i ve slušném oblečení a dokonce i s miminkem v náručí.

Je to poučné?

Rozhodně. Každý, ať už tu dobu zažil nebo ne, si ji u nás může připomenout. Jednotlivé části příběhu odkazují na skutečné události z české historie, které se za minulého režimu děly. Ne jednou se nám také stalo, že se návštěvníci rozplývali nad našimi dobovými kulisami se slovy:„Jé, to jsme měli doma taky.“ Každopádně hra procvičí váš mozek a vaše logické myšlení.

Bezpečnost

Při hře není dovoleno a ani není potřeba lézt do výšek. Vše je dostupné ze země. Není potřeba používat žádné násilí. Pokud vám něco nejde otevřít, zřejmě jste zvolili špatný postup. Hra není o tom rvát něco silou. Stejně tak není potřeba nic stěhovat, vše je stejně přimontované napevno. Občas při hře narazíte na samolepku NESAHAT. Většinou se jedná o části elektroinstalace či o trikovou techniku. Přímo ve hře máme k dispozici WC k běžnému použití. V této místnosti není třeba nic hledat, není součástí hry. Slouží pouze standartním způsobem. Celý prostor s výjimkou právě WC je monitorován kamerovým systémem s odposlechy. Rommaster vás tedy nejen vidí, ale i slyší. Má možnost s vámi komunikovat a případně hru přerušit při nějaké nečekané situaci. Nemusíte mít strach, vše, co se děje, je samozřejmě jen hra a vše se dá kdykoli okamžitě ukončit. Za celou dobu provozu jsme ale zatím podobně zasahovat nemuseli.

Omezení

Prostory bohužel neumožňují bezbariérový pohyb, a tak není možné hru absolvovat na vozíku. Hráči se zavazují podpisem, že nemají žádné srdeční vady a netrpí klaustrofobií. Hra není genderově vyhraněna a od patnácti let je přístupná všem věkovým kategoriím. Možnost hraní od dvanácti let je podmíněna dohledem rodičů.

Počet hráčů a cena

Hra je určena pro skupinu dvou až šesti hráčů a počet hráčů nemá na cenu žádný vliv. Cena je jednotná a to 1 499 Kč za skupinu, při platbě v hotovosti. Při platbě online dostanete slevu 100 Kč. Pokud kupujete Dárkový voucher je cena 1399 Kč při online platbě. Je-li voucher hrazený v hotovosti, je cena stejná se základní cenou.

Pozor: Na místě přijímáme pouze hotovostní platby.

Jak zakoupit hru, voucher nebo uplatnit dříve zakoupený voucher?

Na stránce rezervace klikněte v tabulce na požadovaný volný termín a následně na tlačítko OBJEDNAT pod tabulkou. Políčka v tabulce označená pomlčkou jsou již obsazená a políčka se zaškrtávacím kolečkem jsou volné termíny. Pokud termín ještě neznáte, doporučujeme koupit voucher (tlačítko VOUCHER nad tabulkou). Na rezervaci konkrétního trmínu pak máte půl roku.
Na následující stránce věnujte prosím pozornost především políčku "Platba", kde si z rozbalovací nabídky vyberte Vámi preferovanou možnost platby. Například pokud chcete uplatnit dříve koupený voucher, zvolíte "platba pomocí voucheru". Dále na stránce vyplňte alespoň políčka označená tučným písmem a klikněte na tlačítko "Registrovat".
Pokud jste zvolili platbu online budete přesměrováni na platební bránu. Potvrzovací email o nákupu Vám přijde jakmile v systému potvrdíme, že platba skutečně přišla, což může někdy chvilku trvat. Pokud jste zvolili platbu převodem přijde Vám email s platebními údaji. Jakmile potvrdíme, že nám peníze dorazili, dostanete email s potvrzením rezervace. V případě že chcete platit na místě, email o rezervování termínu Vám dorazí obratem, stejně jako při platbě pomocí voucheru.

Budeme se bavit?

To vám můžeme slíbit.
Sphere
CARTE

Provozovatel

Petr Hurník
IČ: 87387883

Kontakt

Telefon: +420 604 774 677
Website: www.jakven.cz
E-mail: info@jakven.cz
Facebook: jakven.cz

Adresa únikové hry:

Kadaňská 3744
Chomutov
43003